پایاب کیش

با مطالعه این بخش با پایاب از جاذبه های گردشگری در کیش آشنا خواهید شد

پایاب کیش، بنای منحصربه فرد ایرانیان

در جزیره کیش امکان گردش در مراکز تجاری با هدف خریدهای ارزنده وجود دارد و همزمان با آن، حضور در ساحل کیش و نظاره ی دریای شفاف مرجانی این جزیره، روح انسان را جلا می دهد. جاذبه های دیدنی دیگر مانند تماشای دلفین ها و لاک پشت ها، دوچرخه سواری، تجربه ی سفر با کشتی و … همه و همه سبب می شوند تا جزیره کیش در جای جای خود امکانات متعددی برای عرضه به مهمانان تور کیش داشته باشد و چنین مجموعه ی کاملی در هیچ کجای کشورمان تکرار نشده است.

پایاب کیش
[widget id="execphp-2"]
پایاب کیش
پایاب کیش
پایاب کیش

جزیره ی کیش، ابنیه ی باستانی و فضاهای کهن بسیاری را در دل خود جای داده است و پایاب کیش یکی از همین دلفریب هاست.

شاید اولین چیزی که ذهن همه را مشغول می کند این باشد که پایاب به چه معناست؟ پایاب درواقع دهلیزی است که در زمان های قدیم در کنار محل حفر چاه می ساختند. این دهلیزها شیبدار هستند و با چندین پله به به زیر زمین می روند تا جایی که به سطح آب برسد. از نور این دهلیز نیز برای دیدن سطح آب استفاده می شده است. هرچه عمق چاه بیشتر باشد، شیب این دهلیزها و طول آن ها هم بیشتر می شود. به دلیل اینکه این دهلیزها در زیر خاک بودند و در کنارشان آب نیز وجود داشت، در ماه های گرم سال نظیر فصل تابستان، از این فضاهای خنک برای استراحت استفاده می شد.

پایاب کیش یکی از مکان های توریستی جزیره کیش است که گردشگران زیادی برای بازدید از آن، به محل آن می روند. قدمت این پایاب به ۲۰۰۰ سال می رسد و در نزدیکی مجموعه درخت سبز واقع شده است.

در چند سال اخیر، پایاب کیش را بازسازی کرده اند به طوری که ظاهر اصلی آن پس از گذشت این همه سال حفظ شود و در نزدیکی آن، رستوران و چایخانه سنتی نیز تاسیس شده است.

در مجموعه پایاب کیش، یک رستوران وجود دارد که به دلیل داشتن موزیک زنده، در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار است و یکی از مشهورترین رستوران های جزیره کیش می باشد. در این رستوران انواع غذاهای لذیذ ایرانی و خوراک های معروف بین المللی توسط حرفه ای ترین سرآشپزها طبخ می شود. کادر مجرب این رستوران به بهترین شکل از میهمانان عزیز جزیره کیش پذیرایی خواهند کرد.

چنانچه قصد سفر به جزیره ی زیبای کیش را دارید، به پایاب، یعنی مکانی پیش بینی شده برای فراهم شدن امکان برداشت آب از کاریز یا قنات سری بزنید تا بنایی بی نظیر و منحصر به فرد ایرانیان را از نزدیک ببینید.

بنر تبلیغات کیش بازا

[widget id="mks_social_widget-2"]

مطالب پیشنهادی کیش بازا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *