پاراسل کیش

با مطالعه این بخش با پاراسل ، از تفریحات آبی کیش آشنا خواهید شد

 پرواز بدون استفاده از هواپیماها و یا وسایل مشابه آن همیشه یکی از خواسته های انسان بوده است. امروزه این آرزو تا حدودی با وسایلی مثل پاراسل و پاراگلایدر قابل دسترسی می باشد. پاراسل نوعی ورزش دریایی-هوایی است که جرء تفریحات آبی جزیره کیش به حساب می آید، یعنی می توان آن را هم در گروه ورزش های آبی و هم در گروه ورزش های هوایی قرار داد. در حقیقت این ورزش نقطه مشترکی بین ورزش های آبی و ورزش های هوایی می تواند باشد.

پاراسل کیش
[widget id="execphp-2"]
پاراسل کیش
پاراسل کیش
پاراسل کیش

طریقه استفاده از پاراسل به این صورت است که چنرباز با استفاده از یک طناب ۱۵۰ متری به یک قایق موتوری وصل می شود، سپس شروع به حرکت می کند. زمانی که قایق سرعت میگیرد، چترباز به همراه چتر پاراسل بالا می رود و در آسمان تا ارتفاع ۷۰ متری اوج میگیرد. قایق به هر طرف که برود، چتر پاراسل هم به دنبال آن کشیده می شود.

زمانی که چترباز در آسمان قرار دارد، می تواند جزیره زیبای کیش را به طور کامل مشاهده کند و در آن بالا با دیدن آب های نیلگون خلیج فارس و زلالی بی نظیر آن، آرامش خاصی را در شخص به وجود می آورد. برای فرود نیز طنابه مربوطه کشیده می شود و سرعا قایق کم می شود تا در نهایت چترباز به پایین می رسد.

این ورزش یکی از مهیج ترین ورزش ها به شمار می رود و بهترین مکان برای این ورزش هیجان انگیز، دریاچه ها و سدها هستند. در حال حاضر امکان بهره مندی از این ورزش در جزیره کیش مهیا گشته است.

  در رودخانه های مواج با جریان های تند و خروشان، به دلیل وجود خطرهایی مانند غرق شدن و عدم تعادل قایق، انجام پاراسل ممنوع می باشد.

پاراسل های جزیره کیش از نظر نوع و رنگ متنوع می باشند. پاراسل ها بسته به تعداد نفرات به سه دسته یک نفره، دونفره و سه نفره تقسیم می شوند. البته ناگفته نماند که لذت پاراسل سواری به چند نفره بودنش است.

برای شروع این تفریح ابتدا باید جلیقه نجات شنا بپوشید و سپس در جلیقه پاراسل که دارای چند کمربند است، قرار بگیرید و پس از نصب بندهای چتر پاراسل به جلیقه مخصوص، باید با پاهای کاملا کشیده شده بر کف انتهای قایق بنشینید. در حالیکه شما در جلیقه پاراسل بر کف قایق نشسته اید ، با حرکت آرام و تدریجی قایق ، چتر پاراسل در آسمان به هوا برخاسته و ناخدای قایق که دارای تجربه و تبحر کافی در رشته پاراسل و استفاده از دستگاه وینچ است، وقتی که سرعت قایق به سرعت لازم و مورد نظر رسید، به آرامی شروع  به رها سازی طناب  می کند که باعث  فاصله گرفتن چتر پاراسل و آویزان شدن فرددر هوا می گردد.

قیمت پاراسل، بسته به میزان ارتفاعی که درخواست کنید، متفاوت است.

برای ارتفاع ۱۵۰ متر، ۷۰.۰۰۰ تومان

برای ارتفاع ۳۰۰ متر، ۹۰.۰۰۰ تومان

برای ارتفاع ۵۰۰ متر، ۱۲۰.۰۰۰ تومان

موسسه ورزش و تفریحات جزیره کیش، برای ارائه بهترین خدمات به گردشگران و ایجاد حس امنیت و آرامش در آن ها، یک فروند شناور جستجو و نجات را به طور شبانه روزی در نوار ساحلی جزیره به کار گرفته است تا در صورت بروز هر گونه حادثه، سریعا به آن رسیدگی شود.

بهترین زمان استفاده از چتر پاراسل، اواخر آبان ماه تا اوایل اردیبهشت ماه است.

مراکز تفریحی-دریایی که خدمات تفریحی پاراسل ارائه می دهند:
۱. نگین خلیج فارس: واقع در مجتمع تفریحات دریایی کیش. شماره تلفن: ۰۹۳۴۷۶۹۴۱۶۶ و ۰۹۳۴۷۶۸۵۴۲۱
۲. باراکودا: واقع در پارک ساحلی مرجان کیش. شماره تلفن: ۰۹۳۶۲۹۷۳۲۵۲ و ۰۷۶۴۴۴۶۶۲۲۸ و ۰۹۱۲۷۰۱۰۳۲۸
۳. اسکوبا: واقع در پارک ساحلی مرجان کیش . شماره تلفن: ۰۹۳۴۷۶۹۹۹۵۲ و ۰۹۱۲۲۷۸۴۵۲۵
۴. سی من: واقع در دامون ساحلی کیش. شماره تلفن: ۰۹۳۴۷۶۹۱۱۰۶ و ۰۷۶۴۴۴۵۹۳۹۹ و ۰۷۶۴۴۴۵۹۲۹۹
۵. ناتیلوس: واقع در پشت مجموعه هتل مارینا پارک کیش . شماره تلفن: ۰۷۶۴۴۴۵۰۳۹۸

بنر تبلیغات کیش بازا

[widget id="mks_social_widget-2"]

مطالب پیشنهادی کیش بازا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *