جزیره هندورابی

با مطالعه این بخش با جزیره هندورابی ، از جاذبه های گردشگری در کیش آشنا خواهید شد

در عصر حاضر انسان برای کاهش استرس های روزانه و حفظ سلامت جسم و روان و همچنین دور بودن از زندگی ماشینی و شهری، نیاز مبرمی به آسایش و آرامش در دل طبیعت دارد. این امر مستلزم سفرهای دور و طولانی و صرف هزینه های گزاف نیست بلکه با کمی تأمل در می یابیم که در نزدیکی محل زندگی خود، اماکنی بکر و زیبا برای گذراندن اوقات فراغت و آسایش در فضای بیرون شهر وجود دارد.

جزیره هندورابی
[widget id="execphp-2"]
جزیره هندورابی
جزیره هندورابی
جزیره هندورابی
جزیره هندورابی

یکی از این اماکن بسیار جذاب و دیدنی در استان هرمزگان با نام جزیره هندورابی در خلیج همیشه فارس واقع شده است. جزیره هندورابی از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه واقع در جنوب ایران است.

این جزیره از توابع شهرستان بندر لنگه به حساب می آید. مساحت جزیره هندورابی تقریبا ۲۳ کیلومتر مربع است و قطر پهناورترین نقطه آن به ۷.۵ کیلومتر می رسد. جزیره هندورابی بین دو جزیره لاوان و کیش  واقع شده است و فاصله آن تا بندرعباس ۳۳۰ کیلومتر و تا بندر لنگه ۱۳۵ کیلومتر است. شغل اهالی این جزیره بیشتر صید ماهی و غواصی است و تعداد آن ها کمتر از ۱۰۰ خانوار می باشد. بیشتر خانه های آن بافت قدیمی دارند و از سنگ و گچ و گل ولای ساخته شده اند. سبک قدیمی و ساده این خانه ها  زیبایی این جزیره را دو چندان کرده است.

جزیره هندورابی از نظر سیاحت و جهانگردی از زیر مجموعه های جزیره ی کیش به شمار می آید و جزیره ای ساکت، آرام و تقریبا خالی از سکنه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگ های بزرگ و رویایی است. این جزیره  محل مناسبی جهت آرامش یافتن، شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب است.

جزیره هندورابی به خاطر محدود بودن و نداشتن راه های ارتباطی، دارای گونه های جانوری کمی است که شامل پرندگان کوچک مهاجر مانند شاهین و باز، خزندگان و موش های صحرایی می شود. به دلیل این که در این جزیره بافت مرجانی بسیار وسیع و مرغوبی وجود دارد، زیستگاه مناسبی برای آبزیان پدیدار شده است. آبزیانی که در این جزیره زندگی می کنند شامل تن ماهی های دم زرد، طوطی ماهیان، ماهی پیکاسو، جراح ماهیان و ملوان اشاره کرد. در چندین سال اخیر، برای بالا بردن ارزش توریستی این جزیره و ارایه خدمات گردشگری در آن، سازمان منطقه آزاد کیش دست به اقداماتی نظیر احداث راه های ارتباطی، ساخت مهمانسرا و ایجاد کمپ زده است. همچنین قرار ایت زیرساخت هایی نظیر برق، آب و کانال های فاضلاب در آن احداث شود. در آینده ای نزدیک شاهد خدماتی دیگر نظیر رستوران، کافی شاپ، مسیرهای مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری، اسکله تفریحی و پیست های تفریحی در این جزیره خواهیم بود.

آثار باستانی بسیار زیادی از ده های دورات و صرات در این جزیره باقی مانده که به جاذبه توریستی آن تبدیل شده است. همچنین دژهای نظامی پرتغالی ها که به دوره صفویه بازمیگردد، همچنان پابرجا باقی مانده اند. جذر و مد آب دریا و ستاره های بیشمار آسمان شب جزیره هندورابی، از دیگر زیبایی های این جزیره به حساب می آیند.

تورهای یک روزه جزیره هندورابی برای گشت و گزار در جزیره و دیدن آثار باستانی و جاذبه های گردشگری آن انجام می گیرد. مبدا این تورها جزیره کیش می باشد که با اتوبوس صورت می گیرد.

با سفر به جزیره هندورابی تجربه ای به یادماندنی در منطقه ای متفاوت و بکر از کشورمان را تجربه خواهید کرد و تفریحات هیجان انگیز  دریایی و خاطرات فراموش نشدنی، کوله بار گردشگران را پر خواهد کرد.

بنر تبلیغات کیش بازا

[widget id="mks_social_widget-2"]

مطالب پیشنهادی کیش بازا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *