کارتینگ کیش

با مطالعه این بخش با کارتینگ کیش ،از اماکن تفریحی-ورزشی جزیره کیش آشنا خواهید شد

کارتینگ یک نوع مسابقه اتومبیل رانی داخل پیست است که خودروهای چهار چرخ باز کوچکی به نام کارت (KART)  در این پیست به مسابقه باهم می پردازند. این ورزش اتومبیلی، بسیار پرطرفدار و پر هیجان است به طوری که از حالت حرفه ای به حالت عمومی و مردمی هم تبدیل گشته است. گرچه نمیتوان اتومبیل های عمومی را با اتومبیل های کارت حرفه ای مثل CRG های پرقدرت مقایسه کرد، ولی باز هم این اتومبیل های کارت عمومی هم هیجان بالای خود را دارند.

کارتینگ کیش
[widget id="execphp-2"]
کارتینگ کیش
کارتینگ کیش
کارتینگ کیش

این اتومبیل های کوچک دارای گیربکس اتومات و حجم موتور ۱۲۵ سی سی و وزن ۸۰ کیلوگرم هستند که در پیست های عمومی می توانند به حداکثر سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت برسند و اتومبیل های حرفه ای با حجم موتور های بالاتر تا سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز می توانند پیشروی کنند. به تناسب حجم موتور و قدرت گیربکس این خودرو، هرچه راننده سبک وزن تر باشد سرعت بیشتری می تواند از کارت خود دریافت کند و شایان ذکر است که حداکثر وزنی که این خودرو می تواند کارایی مطلوبی را با آن ارائه دهد، وزن ۸۵ کیلوگرم است.

این اتومبیل که به عنوان اتومبیل پایه در رشته پر هیجان اتومبیل رانی به شمار میرود برای اولین بار در سال ۱۹۵۶ میلادی توسط فردی آمریکایی به نام آرت انگلز طراحی و ساخته شد و تا کنون شرکت های اتومبیل رانی حرفه ای آن را توسعه و تقویت نموده اند و این رشته را پابرجا نگه داشته اند.

این ورزش مهیج حدودا ۴۵ سال پیش توسط به نام آقای فریبرز زینعلی وارد ایران شد و در سال ۱۳۸۰ این رشته به صورت جدی در ایران معرفی کشت و جنبه ی تفریحی آن کنار رفت و شکل و شمایل مسابقات واقعی را به خود گرفت. آقای فریبرز زینعلی هم اکنون رئیس برگزاری مسابقات کارتینگ در ایران می باشد.

کارتینگ جزیره کیش :

امروزه ما در جزیره کیش این ورزش پرهیجان مفرح را به همراه یک پیست اختصاصی جذاب و استاندارد و اتومبیل های کارت خوب در اختیار داریم. پیست جزیره کیش به طول ۸۰۰ متر از برزگترین پیست های کارتینگ خاورمیانه می باشد که موانع، پیچ و خم ها و رمپ های مناسبی در آن تعبیه شده است به طوری که برای مسابقات جدی تر هم می توان نقشه آن را تغییر داد و طول و پیچ و خم آن را سخت تر و آسان تر نمود.

این پیست در مجتمع هایلند جزیره کیش واقع در میدان امیرکبیر بلوار خلیج فارس روبروی هتل دریا قرار دارد. شرایط استفاده و ورود به پیست برای گردشگران و مسافران تور کیش، حداقل سن ۱۰ سال با قد حداقل ۱۴۰ سانتی متر می باشد.

این اتومبیل ها به دلیل اتومات بودن و چسبندگی بسیار بالا و سرعت عمومی ۶۰ کیلومتر و همچنین رعایت شرایط ایمنی مانند کلاه کاسکت و ضربه گیر های پیست، بسیار امن هستند و نیاز به مهارت حرفه ای رانندگی ندارد و فقط کافی ست کمی ذوق در مسابقات رانندگی داشته باشید تا از پیچ زدن با این اتومبیل های کوچک لذت ببرید. همچنین نظارت مسئولین و مربیان به صورت کنترل از راه دور، ایمنی این اتومبیل ها و مسابقات را ارتقا بخشیده است.

برای تماس با مسئولین پیست و رزرو بلیط یا راهنمایی بیشتر با تلفن های ۰۷۶۴۴۴۲۲۲۲۵ و ۰۹۳۴۷۶۹۷۵۴۰ تماس بگیرید.

بنر تبلیغات کیش بازا

[widget id="mks_social_widget-2"]

مطالب پیشنهادی کیش بازا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *