غواصی کیش

با مطالعه این بخش با غواصی ، از تفریحات آبی کیش آشنا خواهید شد

غواصی

رفتن به زیر آب، شنا کردن با ماهی‌ها، دیدن زیبایی های زیر آب و عبور ماهی ها و مرجان ها از کنارمان تجربه ای ناب است. یکی از بکرترین و بهترین مناطق خلیج فارس، جزیره زیبای کیش می باشد. اکوسیستم غنی و زیبای ریف های مرجانی در این جزیره باعث شده که این منطقه مورد توجه غواصان و علاقه مندان ایرانی و خارجی واقع گردد.

غواصی کیش
[widget id="execphp-2"]
غواصی کیش
غواصی کیش
غواصی کیش

غواصی در این جزیره در تمامی طول سال امکانپذیر است و در محل های کم عمق آن غواصان مبتدی نیز قادر به انجام این فعالیت می باشند. وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی در این جزیره، آن را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است. سایت‌های مرجانی و مناسب غواصی در کیش عبارتند از : بیگ کورال و ژوراسیک پارک در شرق جزیره، کلبه هور و کشتی یونانی که برای رسیدن به این سایت‌ها باید به مراکز غواصی در ساحل هتل شایان یا هتل داریوش مراجعه کنید و هزینه هر ساعت غواصی در جزیره حدودا ۱۰۰ هزار تومان می باشد. در زیر به معرفی سایت‌های مرجانی و مناسب غواصی این جزیره می‌پردازیم :

دو سایت بیگ کورال و ژوراسیک پارک از سایت های زیبای این جزیره می باشند که عمق آن در هنگام مد از ۶ تا ۸ متر تجاوز می کند و در هنگام جزر به ۵ متر کاهش می یابد. این ریف‌های مرجانی خیره کننده که از دارای تنوع فراوانی از آبزیان هستند، چشمان هزاران غواص ایرانی و خارجی را همه روزه به خود مجذوب ساخته اند و از انواع ماهی‌های موجود در آن می‌توان به جراح، دخترناخدا، هامور، جاش، ساردین، باراکودا، تون، اژدرماهی، موری ایل، استون فیش، اسکورپیون، دلقک و ریف شارک و همچنین سفره ماهیان، انواع لابستر و لاک‌پشت‌های پوزه عقابی و پشت سبز، همچنین مرجان‌های طبقاتی و مغزی و نیز گاها انواعی از سافت کورال اشاره کرد. پوشش مرجانی که به صورت نوار شمالی- جنوبی در امتداد ساحل کشیده شده است، در جنوب متراکم تر و در شمال کمتر می باشد. برای رسیدن به این سایت‌ها می‌توان از مراکز غواصی موجود در جزیره توسط قایق‌های غواصی استفاده کرد و یا با اتومبیل به ساحل هتل سیمرغ و از آنجا به راحتی به سایت بیگ کورال رسید. این سایت برای اسنورکلینگ و نایت دایو بسیار مناسب است و دارای صخره‌های زیر آب بسیار زیبا می باشد که مملو از آبزیان ریز از جمله انواع خرچنگها، میگوها و عنکبوت‌های دریایی است. همچنین تعداد بسیار زیادی از عکاسان برای گرفتن عکس های ماکرو به این سایت می آیند.

از دیگر سایت‌های غواصی جزیره کیش، ساترن کرک یا شکاف جنوبی می باشد که بسیار زیبا است و شامل آبزیانی مثل دسته‌های بزرگ باراکودا، بلک تیپ و خفاش ماهیان می باشد. این ریف در ۳ مایلی جنوب جزیره واقع شده است و دارای شکافی به عمق ۲۲ متر می باشد. رسیدن به این سایت تنها به وسیله قایق با استفاده از مراکز مخصوص در سطح جزیره امکان پذیر است و به دلیل مسافت بیشتر و فاصله زیاد از ساحل، ملاقات کننده‌ی کمتری دارد و با توجه به جریان آب آن منطقه، غواصی در این سایت برای افراد تازه کار مناسب نبوده و نیاز به تجربه و تبحر بسیاری در غواصی دارد.

بنر تبلیغات کیش بازا

[widget id="mks_social_widget-2"]

مطالب پیشنهادی کیش بازا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *